Je spustená rezervácia poradia na: .

1-kolo-ikhl-2018-v-senici

1. kolo IKHL 2018 v Senici

Erika Ňukovičová | 20.06.2018 | 2217x

Začiatok sezóny 2018 Inovecko-karpatskej hasičskej ligy sme zahájili v sobotu 16. júna v Senici. Firesport Family Senica zorganizovala už 2. ročník hasičskej súťaže Firesport Family CUP. Po gulášovom fiasku z 0. ročníka sa už po druhý krát obľube tešili údené cigára. Súťažiaci aj hostia si ich vychutnali do posledného kúsku. Hoci počasie prialo všetkým súťažiacim, rekord trate sa nepodarilo prekonať. Ženy z Firesport Family Senica si tak držia rekord trate 17:69 z 0. ročníka a muži z DHZ Topolecká si držia rekord 13:84 z 1. ročníka Firesport Family CUP-u.

Po vydarenom I. kole si krásne trofeje a vecné ceny rozdelili ženské a mužské družstvá nasledovne. S jedinou osemnástkou si 1. miesto vybojovali ženy z DHZ Drgoňova Dolina s časom 18:13, 2.miesto patrí ženám z DHZ Podbranč Horná Dolina s časom 19:09 a na 3. mieste s časom 19:36 sa umiestnili ženy z DHZ Prašník. Muži bojovali o víťazné priečky do posledného útoku, no nakoniec si domov odniesli trofeje za 1. miesto s časom 14:41 DHZ Vrzavka, za 2. miesto s časom 14:77 DHZ Babulicov Vrch a za 3. miesto s časom 14:85 DHZ Drgoňova Dolina. Víťazi získali aj poukážky do reštaurácie Beer House a putovné poháre. Gratulujeme!

Najlepšia prúdarka a najlepší prúdar si okrem diplomu, trofeje a tekutého občerstvenia odniesli domov aj darčekovú poukážku od sponzora cestovnej kancelárie Áčko travel. Najlepšou prúdarkou s časom 17:61 na ľavom prúde sa stala Michaela Jaborníková, ktorá vypomáhala ženám z DHZ Drgoňova Dolina. Najlepším prúdarom, ktorý zostrelil terč na ľavom prúde s časom 14:04 sa stal Daniel Kubečka z DHZ Topolecká.

Tradične sprevádzala hasičskú súťaž aj vedľajšia súťaž v zapájaní polospojok. Súťažiacich lákala najmä tekutá odmena a lístky na Cibuľa fest. Najrýchlejšou súťažiacou, ktorá zapojila všetky polospojky s časom 22:39 bola Andrea Malíková. Z mužov sa môže tešiť na Cibuľa fest Ľubomír Arbet, ktorý zapojil všetky polospojky s časom 18:95.

Tajnú súťaž, ktorú si Firesport Family Senica pripravila sa viazala na „pitný režim“. Najsmädnejším družstvom sa suverénne stalo družstvo mužov z DHZ Prašník. Víťazný tím získal zážitkové poukážky a fľašku tekutého potešenia k tomu.

Všetkým hasičským družstvám prajeme veľa úspechov v ďalších kolách Inovecko-karpatskej hasičskej ligy.